Acum este Lun Noi 24, 2014 8:48 am

Ce alegi: banii sau familia?

Aici puteti intreba, cere sau da sfaturi altor femei sau barbati, referitoare la copii, la viata de familie, la casatorie.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

iuby33 ...

Mesaj » Joi Iul 08, 2010 4:29 pm

Care este prioritatea ta in viata? Banii sau familia? Multi dintre noi ne sacrificam familia, calatorind mult in interes profesional si stand departe de ceea ce iubim noi mai mult, tocmai pentru interesul faimiliei, pentru a putea oferi tot ce isi doreste.
Din pacate, tocmai din cauza asta, unii isi pierd familia...
Tu in ce situatie esti?
Iubiti-va mult :)
  • Member

• Mesaj » Lun Iul 19, 2010 2:05 pm

Foarte greu de ales...imi doresc desigur o familie dar si sa stau o viata intreaga cu grija zilei de maine nu imi surade...
  • Member

• Vizitator

Mesaj » Sâm Sep 04, 2010 7:41 pm

Pacat dar adevarat ca multe familii trebuie sa faca sacrificii in viata pentru a merge inainte.
    Nu trebuie sa uitam ca vremurile in care traim sunt tulburi si foarte dificile din punct de vedere
    financiar.Daca doi parteneri se iubesc cu adevarat,se respecta,merg pana la capatul lumii se intorc si raman impreuna.Totul depinde de ei,acum in europa pot merge amandoi si chiar cu copii,
    pot munci cat doresc,sunt impreuna si totul este ok.
    Si mai este si internetul care te ajuta sa fii mai aproape de cei pe care ii iubesti si te iubesc.
    Sunt pentru familie fiindca este un dar sfant si frumos pe acest pamant.

Vizitator

Mesaj » Mie Oct 20, 2010 4:20 pm

Fiecare situatie e diferita, iar deciziile sunt luate pana la urma pentru a rezolva o problema din doua. nu cred ca ar trebuii judecati cei care pleaca in strainatate pentru a-si intretine familiile.

Vizitator

Mesaj » Vin Mar 30, 2012 3:23 pm

Poţi avea şi familie şi o carieră profesională, dar nu poţi ajunge în vârful piramidei în ceea ce priveşte cariera profesională pentru că asta ar însemna să-ţi neglijezi familia.

Vizitator

Mesaj » Sâm Mai 12, 2012 10:24 pm

Familia ,bani ,azi ai maine nu ,dar familia tot familie ramane .

Vizitator

Mesaj » Vin Mai 18, 2012 7:53 pm

Banii sunt importanţi pentru a putea asigura familiei tale un trai decent, acum depinde fiecare câţi de mulţi vrea.

Înapoi la Casatorie, Familie, Copii

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj