Acum este Sâm Dec 20, 2014 4:43 pm

Anunturi matrimoniale, caut femeie, caut barbat

Locul in care poti publica poeziile tale de dragoste, articolele de iubire si cere parerea altora despre ele.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

iubire ...

Mesaj » Sâm Mai 01, 2010 2:18 am

Caut perechea potrivita. Sunt o fata perseverenta, si imi place sa imi cunosc limitile infinite ale fiintei mele. Je cherche une homme sensible spirituel pour fonder une famille.

Nu stiu ce sa spun decat ca sunt o femeie vesela, simpaticutza inalta bruneta acum satena sunt singura din decembrie si am intrat aici din curiozitate poate vb si sper sa cunosc pe cineva la fel ca mine..o zi buna

Sunt o persoana normala care are plusuri si minusuri am 180cm 67kg par saten ochi caprui i-mi place muzica si i-mi caut sufletul pereche caut pe cineva sa-mi fie alaturi cu care pot comunca si a ma intelege si binenteles sa-i fiu si eu alaturi nu-mi plac fetele fitoase care nu-si cunosc lungul nasului. ce mai pot spune lucrez la o firma care este producatoare de mobila de cand sa infiintat salariul nu este unul exceptional aviz amatoarelor. sunt student in anul doi la marketing si sper sa i-mi fac viata cat mai placuta alaturi de persona iubita pentru peroanele interesate ma gasesc la id-ul de ms iosifdumitrum.

Barbat integru, serios, atletic, caut o relatie serioasa in vederea casatoriei. Sunt de profesie inginer. Sunt o persoana activa, imi place sa calatoresc, ador marea. Sunt o fire deschisa , sunt sociabil. Imi doresc sa fiu alaturi de o persoana care sa aibe aceleasi idealuri ca si mine, care sa creada in viata ,sa iubeasca tot ce este mai frumos si mai inaltator astfel incat sa putem contribui fiecare la fericirea noastra , la indeplinirea tuturor aspiratiilor.

Sunt o fire intelegatoare cu capul pe umeri trecut prin majoritatea greutatilor vietii,imi place sa fiu iubit dar sa si iubesc,detest persoanele care sunt fitoase,am simtul umorului foarte dezvoltat,incerc sa imi caut jumatatea daca exista pe undeva cred ca o voi gasi,sau poate ca este chiar pe aici si eu nu o gasesc.sper sa intalnesc persoana mult cautata care sa ma iubeasca si sa ma inteleaga exact asa cum sunt.momentan nu lucrez pentru ca am o afacere personal care imi merge destul de bine.oricum mai multe poti afla chiar tu,incearca si nu o sa iti para rau daca o sa ai o conversatie cu mine.

Sunt un barbat care nu a avut noroc in dragoste , si imi caut perechea potrivita. Eu sunt cum sunt, cu multe defecte dar si cu calitâti,ca toata lumea.

Divortata,fara copii,fara alte obligatii,asistenta medicala caut perechea potrivita intre 55-60 ani. Pot sa spun despre mine ca sunt o persoana dinamica,activa cu simtul umorului, daca ne-ntalnim o sa ma cunosti mai bine.

Imi Plac Doamnele Zambarete si Sa Nu Aibe 2 Fete :) Imi place sa ma uit la filme de comedie cu o fata frumoasa langa mine. Ascult muzica la orice ora din zii sunt devreme acasa si ascult de nevasta.

Sunt un tip simpatic si caut persoana ideala. Respectos,iubitor bun ,stiu ce vreau,in telegator. Se spune ca omul iubeste o singura data in viata...Am auzit ca in viata fiecarei persoane exista, sau au existat persoane speciale, care i-au schimbat, intr-un fel sau altul cursul vietii. Au aparut de undeva si au plecat spre ceva, dar au reusit sa lase multe in urma lor. Persoanele speciale nu se cauta, ele vin singure.

Nu trebuie sa spui tu "a fost speciala", iti vei da seama sigur, si e speciala numai pentru tine, pentru ceilalti nu inseamna nimic. Bunatatea, loialitatea, increderea, dragostea nu sunt sentimente care se schimba de la o zi la alta, si nu vin si pleaca cum am vrea noi sa credem. Ele ori sunt ori nu sunt. Bineinteles ca in multi dintre noi exista toate acestea, dar le tinem ascunse, deoarece ne e frica sa nu fim raniti. Dar in cele din urma va aparea cineva care va scoate la lumina toate acestea chiar daca asteptarea poate dura o viata; tot ceea ce conteaza este sa stii sa astepti.

• Site Admin

• iubire ...

Mesaj » Sâm Mai 01, 2010 2:26 am

Sunt o persoana sociabila,cu simtul umorului si sincera.Imi plac plimbarile .Imi place sa impart cu persoana iubita si binele si raul.Sunt serioasa cand este vorba de o relatie si nu caut avneturi.Sunt grijulie si doresc ca relatia sa fie bazata pe sinceritate si intelegere.Nu imi plac oamenii mincinosi sau care cauta numai aventuri.Imi plac plimbarile,picnicurile si chiar privitul la televizor atunci cand am timp.Pentru ca nu stau prea mult pe internet am sa las numarul de telefon:0760031212.Exclus aventurieri si oameni neseriosi.Caut o relatie serioasa.

Capricioasa, dar totusi rationala caut un barbat care sa ma faca sa ma simt cu adevarat femeie. Sunt o fata romantika pestoaika cu ochi verzi 159cm 58kg, care am dat jos grasimea si arat precum sunt acum sunt plina de talente dar si ded figdacauri am tabieturile mele . Iubesc arta si tot ce este frumos in ea. Caut noi priteni si un barbat deosebit.daca se poate pt o viata!

Sunt un om echilibrat, cu vointa in ceea ce intreprind, perseverent si ambitios. Sunt mandru de ceea ce am realizat pana in prezent numai prin eforturi proprii. Sunt profesor de gimnaziu, imi iubesc meseria si copiii cu care lucrez si pe zi ce trece ma indragostesc tot mai mult de aceasta meserie. Admir oamenii cu personalitate puternica, oamenii care pot sa puna o ''caramida'' la remodelarea unei lumi aflata intr-o accentuata degradare.

Sunt o persona mult mai matura pentru varsta mea, cel putin asa mi se spune, cu toate ca nu ma vad in asemenea maniera. Daca e sa fiu vesel stiu sa ma distrez dar niciodata nu am fost genul care sa fiu prin cluburi. Prefer intimitatea si sunt de o natura calma si analitica. Nu-mi plac prieteniile, fie e ceva sincer si serios fie nu e nimica. Sunt direct, poate pre indiscret si nu-mi place sa ma ascund de dupa deget. Mai am de lucrat la aspectul sentimental al firii mele si cred ca de aceea sunt aici acum. Cea care crede ca ma poate completa, sunt deschis la orice si dispus sa experimentez.

Sunt o persoana foarte,foarte SINCERA, matura, puternica, calculata in viata profesionala si sociala, pusa pe soti in viata particulara, iubesc tot ce a disparut (bunul simt, educatia, adevarul, etc, o combinatie ciudata a vietii.

Florenta ma numesc si stiu sigur despre mine ca urasc MINCIUNA. Nu am fost niciodata casatorita, fac parte din cea mai formidabila familie. Pentru mine FAMILIA este intotdeauna pe primul loc. Iubesc viata, imi place sa iau din viata numai ceea ce este mai frumos. Iubesc copii, animalele si imi place foarte mult sa citesc. M-am nascut, am crescut si inca locuiesc la tara. Iubesc viata in aer liber. Sunt un om obisnuit cu defecte dar si multe calitati. Doresc sa-mi gasesc partenerul langa care sa-mi faca placere sa ma trezesc dimineata. Care sa ma faca si pe care la randul meu sa simt ca il fac fericit. Consider ca am foarte multe de oferit. Cunoasterea unui om este ca si cititul unei carti. Iti place -un autor, il recitesti. Ne casatorim adesea de dragul unui pat uitand ca, oricat de "Sublim ar fi patul", stam prea putin in el. Fara acest "amanunt", o casatorie este un " esec", dar el nu este o "asigurare". Sunt pursi simplu "eu", asa cum fiecare dintre noi e pur si simplu "om". Ne diferentiem prin comportament, educatie, firea in sin a fiecaruia, insa cu toti avem defecte, parti bune, parti cu care ne mandrim si pe care am vrea sa le estompam sau sa le corectam daca s-ar putea....... . In consecinta, sunt si eu OM.

Cea mai frumoasa perioada a vietii mele au fost cei 20 de ani de casnicie. din nefericire, s-au incheiat dar caut in continuare caldura si stabilitatea unei noi familii. consider ca in viata trebuie sa construiesti dar si sa te bucuri de ceea ce realizezi. sunt o femeie cu o uriasa putere de munca, capabila sa creez multe, dar nu am de gand sa-mi traiesc viata singura de acum incolo. am un inalt nivel de educatie si principii de viata sanatoase, cred eu. incerc sa-mi educ copilul in spiritul acelorasi principii, nefiind, totusi, conservatoare. sunt dublu licentiata, profesez in domeniul umanist, caut un barbat capabil sa se asume in primul rand pe sine, care se simte in stare sa se renunte putin la "eu" in favoarea la "noi". am un baietel de 13 ani care locuieste cu mine. ca orice femeie, simt nevoia unui barbat puternic langa mine, care sa-mi dea sentimentul de protectie si de sprijin. sunt o femeie echilibrata, capabila de pasiune. nu ma intereseaza aventurile, ci o relatie pe care sa o cladim impreuna. sunt foarte comunicativa, extraverta, relatiile umane fiind specialitatea mea. ador calatoriile, vacanta de vis fiind undeva intr-un oras care neaparat are un "orasul vechi". sunt o romantica incurabila, ceea ce nu exclude realismul. uneori poate prea sensibila, sunt capabila sa trec peste durere si esec si sa o iau de la capat.

Vesela si optimista, varsta nu mi-a alterat starea de BINE si FRUMOS din suflet....Sunt o FEMEIE decenta, dinamica, generoasa ,plina de compasiune si intelegere....Nu am lasat niciodata VIATA sa ma traiasca , ea ,pe mine...Romantica, tandra si sensibila, nu suport proasta-crestere si meschinaria. Sunt divortata DE 10 ani, dar am pastrat relatii amiabile, civilizate, cu tatal copiilor mei(acum mari: 26 si, respectiv, 24 de ani).

Pana in acest moment am luptat pentru bunastarea si ingrijirea familiei, acum a venit timpul sa-mi caut si eu LINISTEA , sa-mi recapat BUCURIA DE A TRAI.... Caut un BARBAT care sa aiba aceleasi VALORI in viata, care sa fie OPTIMIST, BUN si GENEROS, sa iubeasca NATURA si PLIMBARILE in aer liber si care, nu in ultimul rand,sa aiba SIMTUL UMORULUI foarte dezvoltat.

Sunt o fata deschisa la minte, imi place foarte mult…sa-I spunem distractia :D, nu pot scrie aici acel cuvant minunat:P. Sunt nebuna dupa barbati si daca ar fi dupa mine, nu ne-am da jos din pat pentru prea mult timp :D, nu esti de acord?

Am avut mai multe relatii, dar din pacate nu me-am gasit jumatatea. despre mine pot sa va spun ca sunt o persoana modesta,sincera sociabila,dar putin dezamagit in dragoste. Sincer as dori o relatie serioasa de pretenie eventual casatorie

Sunt o doamna bine, inalta, frumoasa, cu simtul umorului dar care nu prea a avut noroc in dragoste... am o fetita care locuieste cu mine...sunt in zodia rac, sunt romantica, intelegatoare, calma si cand este cazul foarte distractiva. Despre mine ce pot spune...sunt multe de zis dar incerc sa ma rezum numai la cei important.

• Site Admin

• Vizitator

Mesaj » Vin Ian 07, 2011 5:10 pm

buna!sunt un tip sincer,iubitor de tot ceea ce e frumos,am 26 d ani,defecte si calitati ca orice om,mai mult sau mai putin dar stiu cu adevarat ce inseamna sa fii singur!din pacate nu am reusit nici pana acum sa am o relatie stabila si bazata pe sinceritate cu nici o fata!singuratatea ma ucide,p mine,visele mele si toate sperantele imi sunt alungate!vreau sa gasesc p cineva alaturi de care sa reusesc sa imi intemeiez o familie,sa vorbesc,sa cant,sa tip sa merg in excursii,sa ma distrez si sa fim fericiti!daca e vreo fata interesata de toate aceste lucruri si ar vrea cam aceleasi lucruri sau mai mult chiar o rog sa ma contacteze prin intermediul:iubire.com sau la id-ul de mess:boghdan8504!
    ps:doar daca vrei ceva serios si bazat pe sinceritate,iubire in timp si nu in ultimul rand respect!
    multumesc echipei iubire.com!

john ...

Mesaj » Sâm Sep 10, 2011 10:32 pm

Shalom
    Te-am vazut atat de draguta finuta si simpatica in cat imi doresc tare mult a ne cunoaste ;;)

Te rog rapeste-ti cateva minute pentru a vizulaiza profilul meu , iar in cazul in care ti-se pare ca as putea sa ma ridic la nivelul asteptarilor tale mi-ar face mare placere sa ne cunoastem in scopul unei frumoase prietenii crestine , iar daca acesta este planul lui Dumnezeu cu vietile noastre am putea deveni o familie fericita si Binecuvanta

Iti doresc o zi frumoasa plina de bucurii si raze de soare !
    Cu simpatie si mult respect C.John
    0723728904
  • Member

• Înapoi la Poezii, mesaje, declaratii de dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj