Acum este Sâm Iul 26, 2014 6:04 am

Cata importanta are experienta sexuala a partenerului ?

Discuta despre dragoste in general - subiectul e inepuizabil.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

felixx ...

Mesaj » Lun Apr 27, 2009 7:40 pm

In toate ziarele din lume apar fel si fel de stiri.....diva, domnisoara,etc. la parasit pe X, cutare '"domnisoara"a trecut din patul cunoscutului Y in patul cantaretului, actorului, milionarului, deputatului.....
Sunt pline ziarele de femei frumoase, doar frumoase (cu micile ajustari din bisturiu).cat mai sumar imbracate sau chiar deloc :P si citesti ca exista o "batalie" daca nu ,un adevarat "razboi" purtat de babatii pentru a le cuceri si a le in fata altarului.
Auzi BARBATII susotind ca "domnisoara" este super tare, super buna... :!: :!: Auzi femei ca "tipul" este super, ....OK
SAU:
Nu e bun/buna, habar nu are..... :mrgreen: :mrgreen:
Tu ai vrea sa gasesti persoana pe care sa o inveti pas cu pas arta sexului? Ti-ar place rolul de profesor nu doar de barbat/femeie ?
  • Member

• Mesaj » Lun Apr 27, 2009 7:51 pm

hmmm, adica sa cresti o fata...asta zici.
    trebuie s-o iubesti mult sa faci asta. si sa merite. si sa creada amandoi in iubire.
    de multe ori e riscant pt barbat pt ca dupa un timp femeia se schimba dupa primele etape ale actului sexual, si deja se gandeste altfel, incep dezbaterile si intr-un final se gandeste cum o fi cu altul...
    e o deciziea grea spun eu, dupa ce am cunoscut o fata acum 2 ani jumate care era virgina. eu eram de asemenea virgin. eram amandoi convinsi ca vom trai un timp indelungat cu inimile inclestate. ca ne vom muta impreuna...ca suntem facuti unul pentru celalalt:P ce naiv eram.
    Oricum, faza e ca ne-am despartit in mare parte din cauza curiozitatii ei pentru alte genuri de baieti. Si putea fi foarte frumos pentru noi...dar era o fata incapatzanata:)
  • Member

• felixx ...

Mesaj » Lun Apr 27, 2009 11:15 pm

CataCurajosul scrie:hmmm, adica sa cresti o fata...asta zici.
    trebuie s-o iubesti mult sa faci asta. si sa merite. si sa creada amandoi in iubire.
    de multe ori e riscant pt barbat pt ca dupa un timp femeia se schimba dupa primele etape ale actului sexual, si deja se gandeste altfel, incep dezbaterile si intr-un final se gandeste cum o fi cu altul...
    e o deciziea grea spun eu, dupa ce am cunoscut o fata acum 2 ani jumate care era virgina. eu eram de asemenea virgin. eram amandoi convinsi ca vom trai un timp indelungat cu inimile inclestate. ca ne vom muta impreuna...ca suntem facuti unul pentru celalalt:P ce naiv eram.
    Oricum, faza e ca ne-am despartit in mare parte din cauza curiozitatii ei pentru alte genuri de baieti. Si putea fi foarte frumos pentru noi...dar era o fata incapatzanata:)

NU, dar ti-ai pus intrebarea ca poti intalni o femeie care chiar daca a fost casatorita nu are experienta sexuala.De ce aveti impresia barbatii ca sunteti SUPER? Numai statisticile arata ca 80% din femei au orgasm si o viata sexuala adevarata, in rest este un teatru ieftin. :!: Sau se poate intampla si invers (mai rar...dar se poate). Este bine sa gandim mai profund intrebarea ca sa dam raspunsul.
    Multumesc pentru rabdare
  • Member

• Mesaj » Lun Apr 27, 2009 11:25 pm

Este mult mai placut cand un barbat si o femeie descopera impreuna placerile sexuale. Daca si el si ea are mare experienta, care mai este farmecul: performanta ? Apoi ne intrebam prin cate maiini ne-a trecut partenerul ..., Ce boli a degustat ?

Din pacate, acum cand virginitatea se pierde devreme, tinerii ajung sa fie foarte experimentati intr-ale sexului cu mult inainte de casatorie. Acest lucru NU este un lucru benefic pentru o relatie. Mai tarziu vin reprosurile: de asta stii ... ca ai facut asa ceva cu fostii barbati, fostele prietene, etc ect.
    Agentie Matrimoniala - Relatii serioase intre femei si barbati, casatorie in Romania sau in strainatate.
    Iubire ? = ? Forum Dragoste

• Site Admin

• felixx ...

Mesaj » Lun Apr 27, 2009 11:57 pm

Sincer, o femeie cu o asemenea gandire merita toata fericirea si respectul nu doar al partenerului.
    Multumesc
  • Member

• Mesaj » Mar Apr 28, 2009 2:45 pm

felixx scrie:
    CataCurajosul scrie:hmmm, adica sa cresti o fata...asta zici.

NU, dar ti-ai pus intrebarea ca poti intalni o femeie care chiar daca a fost casatorita nu are experienta sexuala.De ce aveti impresia barbatii ca sunteti SUPER? Numai statisticile arata ca 80% din femei au orgasm si o viata sexuala adevarata, in rest este un teatru ieftin. :!: Sau se poate intampla si invers (mai rar...dar se poate). Este bine sa gandim mai profund intrebarea ca sa dam raspunsul.
    Multumesc pentru rabdare

Nu ma cred deloc "super", nu stiu de unde ai scos-o :? nu sunt deloc genul macho, insa multi sunt. si nu stiu ce legatura are cu topicul:P
    mi-am dat exemplul meu, din experientele mele personale, pentru ca atata stiu. Tie probabil ti-a atras atentia verbul "a creste". chestia e ca nu ne credem noi mai buni, ci ca mie mi-a lasat un gust amar si trist:P dupa ce am pus atat suflet. pardon, dupa ce am pus TOT sufletul...si cred acum ca-i prea riscant. acum poate depinde si de persoana pe care o voi intalni, daca se merita
    e greu de spus:P
  • Member

• felixx ...

Mesaj » Mie Apr 29, 2009 2:36 pm

Cu scuzele de rigoare ......nu este bine sa judecam pe toata lumea dupa "calapodul" persoanei care ne-a ranit.
    Mai stiu ca este greu, (si eu judec....nici eu nu am incredere) e greu sa uiti, dar cei tineri pot.
  • Member

• gabin ...

Mesaj » Mar Mai 19, 2009 12:33 pm

Experienta sexuala poate conta extrem de mult intr-un cuplu.
  • Member

• Mesaj » Dum Mai 31, 2009 9:39 pm

poate avea un rol important intr-un cuplu
  • Member

• mozes ...

Mesaj » Dum Iul 12, 2009 2:40 pm

Cu scuzele de rigoare ......nu este bine sa judecam pe toata lumea dupa "calapodul" persoanei care ne-a ranit.
    Mai stiu ca este greu, (si eu judec....nici eu nu am incredere) e greu sa uiti.
  • Member

• Următorul

Înapoi la Despre dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj