Acum este Joi Iul 31, 2014 12:15 am

Cine minte mai mult: femeia, sau barbatul?

Pentru orice fel de subiecte care nu se incadreaza in rubricile de mai sus.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

Vizitator

Mesaj » Joi Iul 28, 2011 8:43 am

Nu mai este un secret ca mintim uneori intr-o relatie, sau in afara ei, indiferent de circumstante, consecinte, sau persoane implicate. Uneori o facem din pur instinct, pentru ca primul lucru care ne vine in minte cand suntem pusi in fata unei situatii tensionate e o minciuna. Alteori mintim din lasitate, pentru ca ne gandim la consecintele pe care le-ar aduce cu sine marturisirea adevarului, si ne este frica sa le infruntam. Sau poate ca o facem pentru ca in felul acesta credem noi ca ii protejam pe cei dragi de un adevar ce le-ar face mai mult rau decat bine.
Oricare ar fi motivul fiecaruia dintre voi, va provoc la o confesiune sincera pe aceasta tema: "Cine minte mai mult: femeia, sau barbatul si de ce?"

iubire ...

Mesaj » Sâm Iul 30, 2011 6:08 am

De preferat ar fi sa nu mintim. Tind insa sa cred ca atat femeile cat si barbatii mint in egala masura. Unii/Unele exagereaza si fac din minciuna un mod de a exista. O relatie in minciuni, nu are durata lunga.

Minciuna este uneori necesara. Nu uitati ca minciuna are "picioare scurte" si exista riscul ca adevaraul sa iasa la iveala, mai devreme sau mai tarziu, asa ca pregatiti-va sa suportati consecintele.

• Site Admin

• Vizitator

Mesaj » Joi Dec 01, 2011 7:32 pm

bărbatul, bineînţeles...dar de multe ori minte frumos!

Înapoi la Discutii pe alte teme

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj