Acum este Dum Noi 23, 2014 11:40 am

Evita relatiile de dragoste cu barbati violenti

Discuta despre dragoste in general - subiectul e inepuizabil.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

Mesaj » Lun Iun 22, 2009 11:13 pm

"N-am crezut ca mi se poate intampla mie!" spune majoritatea femeilor maltratate. Si totusi s-a intamplat sa ai o relatie cu un barbat violent. Cum reactionezi ?
Agentie Matrimoniala - Relatii serioase intre femei si barbati, casatorie in Romania sau in strainatate.
Iubire ? = ? Forum Dragoste

• Site Admin

• Mesaj » Joi Iul 30, 2009 12:23 pm

Chestia e ca eu sunt barbat si nu sunt de acord..si stii de ce.??
    sa dai intr o femeie..nu are sens ca totusi e femeie,,,esti constient ca esti mai tare ca ea nuh?...
    Totusi partea cea care o consider eu cea mai interesanta e anume ca...Pierzi respectul ei .Sincer..e o lasitate sa faci asa ceva...
  • New member

• Mesaj » Vin Aug 07, 2009 5:31 pm

foarte interesant subiect merita comentat .... chiar daca sunt barbat baiat ce oi fi acolo... nu sunt de acord sa o bati sa o rupi sau mai putin cred ca barbati astia au o problema undeva acolo nu stiu cum sa spun, dar uneori si femeile sunt de vina pentru ca acccepta chestia si traiesc o viata intreaga cu batai si fel si fel isi merita soarta .. eu nu asi sta o clipa cu el.
    si daca ar fi sa o prin cu unu un fapt asta e ia-si spune frumos iti place mergi cu el asi suferi asi .. dar ma voi vindeca si.
  • Member

• sdvio ...

Mesaj » Lun Aug 17, 2009 12:54 pm

ar fi recomandat ca in unele cazuri cum este violenta chiar daca inima spune da,mintea sa fie cea care decide si sa spuna NU violentei
  • Member

• mari65 ...

Mesaj » Joi Sep 17, 2009 11:53 am

shoke69 scrie:Chestia e ca eu sunt barbat si nu sunt de acord..si stii de ce.??
    sa dai intr o femeie..nu are sens ca totusi e femeie,,,esti constient ca esti mai tare ca ea nuh?...
    Totusi partea cea care o consider eu cea mai interesanta e anume ca...Pierzi respectul ei .Sincer..e o lasitate sa faci asa ceva...

Felicitari! Asa trebuie sa gandeasca orice barbat! Pacat ca nu sunt toti dotati cu neuroni de aceasta calitate..Am trait 25 de ani langa un barbat care "m-a dresat" cu bataia..nu de multe ori, ci doar de cateva ori m-a batut (dar "bine"), in tinerete, dar i-am prins frica cum se spune...Pana la urma, totul s-a terminat, mi-am infrant teama si l-am infruntat, ne-am despartit.. Am fost sotia model doar din teama, nu din respect pentru el..suntem diferiti ca apa si uleiul, dar m-am straduit sa rezist de dragul fiului nostru..Acum el s-a facut mare, a venit vremea sa ma gandesc si la sufletul meu..Asta am vrut sa va spun, ca violenta nu trebuie sa fie niciodata folosita in cuplu..O sotie maltratata, nu uita niciodata ca ai lovit-o si te lasa balta atunci cand te astepti mai putin...
  • New member

• Vizitator

Mesaj » Lun Dec 05, 2011 8:01 pm

Când un bărbat este violent dă dovadă de slăbiciune...are un caracter slab şi pentru că nu reuşeşte să domine situaţia cu vorba recurge la bătaie! Am trăit şi eu o astfel de experienţă...rezultatul a fost că el a dat o palmă iar eu am dat cu ce s-a nimerit în el...furia mi-a întunecat mintea şi parcă simţeam că am o forţă imensă...sper că nu voi mai trăi o astfel de experienţă!

Înapoi la Despre dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj