Acum este Sâm Noi 01, 2014 11:46 am

Ce sa facem dupa o deceptie in dragoste ?

Discuta despre dragoste in general - subiectul e inepuizabil.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

cociu ...

Mesaj » Mar Dec 29, 2009 12:17 am

Deceptiile pot fi de mai multe feluri.Pot fi deceptii pe plan profesional ,pe plan social si pot fi deceptiile pe plan sentimental,acestea din urma fiind cele mai grave, ducand adeseori la depresie care este o forma destul de grava a sistemului nervos.Cum ar trebui sa privim lucrurile si ce trebuie sa facem pentru a evita pe cat posibil efectele nedorite ale unei deceptii in dragoste,astfel incat viata sa revina la normal?
  • Member

• Mesaj » Mie Dec 30, 2009 4:36 pm

In primul rand felicitari pentru mesajele postate pe forum de catre tine.

Deceptiile in dragoste sunt inevitabile, fie in adolescenta fie mai tarziu in tinerete sau chiar in casatorie. Eu cred ca viata este prea frumoasa ca sa suferim dupa cineva care nu ne iubeste sau mai grav, ne face s asuferim. Intotdeauna se va gasi cineva alaturi de care sa fim fericite / fericiti. Trebuie stiut ca tocmai urmare a deceptiilor in dragoste a luat nastere acest site convertit in agentie matrimoniala, si de curand noul site al iubirii, www.iubire.com

Viata este scurta, trebuie sa dam inainte indiferent daca trecem printr-o deceptie. Pacat insa ca unii barbati sau unele femei isi pun capat zilelelor urmare a unei deceptii sau neimpliniri in dragoste. :?
    Agentie Matrimoniala - Relatii serioase intre femei si barbati, casatorie in Romania sau in strainatate.
    Iubire ? = ? Forum Dragoste

• Site Admin

• Mesaj » Mie Ian 13, 2010 10:41 pm

vad ca ai atacat toate problemele. cea mai spinoasa e c ea cu barbatii din romania care cum au niste bani in buzunar si o masina pe mana au impresia ca toate femeile sunt la picioarele lor si sunt irezistibili. mai e si situatia cu barbatii romani asa zisii "oameni de afaceri". obligat tin mai multe [url=http://www.matrimo.ro]femei[/url]. au cam deraiat de la cursul normal al vietii! sunt prea multi magari si prea putini barbati adevarati! nu stiu inca ce vor! sa mai treaca 20 de ani de democratie si poate dupa o lectura intensa mai invata si ei cum trebuie sa se comporte!
  • New member

• Mesaj » Sâm Ian 23, 2010 7:11 pm

tache33 scrie:Din pacate ,deceptiile sentimentale afecteaza pe unele persoane destul de grav :( . Eu mereu spun de cite ori am ocazia intr-o discutie pe teme amoroase ,ca, inainte de a te implica cu toata fiinta ta intr-o relatie ,inainte de a-ti darui inima si tot ce ai mai bun in tine cuiva ,nu uita sa-ti faci o educatie de posibila victima , un fel de "vaccin antivictima" :lol: .I-a in calcul de la bun inceput un posibil esec si pregateste psihic pt al putea suporta exersind postura de victima !!! :lol: ,deoarece,nu ai nici o garantie sigura ,te afli pe tarimul sentimentelor unde nu poti patrunde cu ratiunea ,ci doar cu inima !! Esecul poate fi suportat mai bine ,daca este exersat anterior chiar si imaginar ,si prin marturisirea lui ,ca intensitate "destructiva" este degradat !!!!!!!!!!!!! :

cociu scrie:Deceptiile pot fi de mai multe feluri.Pot fi deceptii pe plan profesional ,pe plan social si pot fi deceptiile pe plan sentimental,acestea din urma fiind cele mai grave, ducand adeseori la depresie care este o forma destul de grava a sistemului nervos.Cum ar trebui sa privim lucrurile si ce trebuie sa facem pentru a evita pe cat posibil efectele nedorite ale unei deceptii in dragoste,astfel incat viata sa revina la normal?

Vaccinul trebuie sa sune cam asa:" E dureros ca m-ai parasit, dar e mult mai dureros ca am putut renunta la tine!"
  • New member

• Mesaj » Mar Feb 02, 2010 1:29 pm

nu stiu ce sa zic,testul asta il pic mereu,nu reusesc sa pastrez distanta ,sa nu ma implic total si mereu am de suferit,dar asta e,asa simti ca traiesti si iubesti,decat o inima de gheata mai bine una de soare cu suferinta...si nu cred ca o sa ma pot schimba niciodata,si nici nu vreau...
  • Member

• Înapoi la Despre dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj