Acum este Sâm Oct 25, 2014 4:17 pm

Iubire virtuala sau dorinta de iubire ?

Discuta despre dragoste in general - subiectul e inepuizabil.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

Vizitator

Mesaj » Vin Iun 04, 2010 6:53 am

In general, dupa observatiile mele, oamenii intra pe un site de socializare/[url=http://www.matrimo.ro]Matrimoniale[/url]...atunci cand lipsa acuta a ceva ( in special ceva....legat de suflet) se face resimtita pregnant si se cere cautarea acelui ceva...oriunde.

Site-urile de socializare sunt o cale buna de a cunoaste, comunica si de a spera.

Intr-un anumit moment al vietii, cand simtim acut lipsa dragostei, a iubirii...si ne dam seama cat de importanta este si ce mult am pierdut necunoscand-o....incepe acest periplu de cautare atat in viata reala cat si in viata virtuala.

Daca suntem intr-un moment vulnerabil din punct de vedere sufletesc( divort, despartire,dezamagire, depresie,etc)...avem toate sansele, ca ...dincolo de ecran sa intalnim pe cineva care vorbeste pe "limba " noastra...care ne da acea "hrana"sufleteasca care ne lipseste si pe care o dorim cu disperare. Si ne indragostim....pentru ca deja..suntem indragostite de iubire si ,doar cautam "forma"umana a acesteia.

Vorbele frumoase, linistitoare, alinatoare...venite intr-un asemenea moment...sunt hrana vie pentru sufletul nostru pustiit si, cum rar se intampla ca aici, in virtual, fiecare sa fie el insusi...dincolo de ecran avem "sansa" de a cunoaste avatarul cuiva si....dupa momente de exaltare si speranta..,daca suntem destui de puternici ramanem cu pustiirea de la inceput, daca nu...alte rani se adauga celor deja avute.

Aici si in viata reala fiecare stie ce inseamna iubirea si cat de puternica este ea ca arma si ,unii o folosesc pentru a supune, altii o folosesc pentru a se distra....iar unii pentru a manipula..dar ,daca ai norocul ...gasesti iubirea aceea care te ajuta sa evoluezi,sa te inalti si sa cresti ...asta numai DACA ESTI NOROCOS !

Vizitator

Mesaj » Dum Oct 17, 2010 9:33 pm

orice ar fi, iubire virtuala sau iubire, atata timp cat ne face bine nu vad de ce sa mai stam pe ganduri. nu cred ca e vorba doar de noroc ci si de ceea ce ne dorim in viata.

Vizitator

Mesaj » Mar Oct 19, 2010 3:40 pm

si una si alta.de la iubire virtuala si dorinta de iubire,nu e decat un pas.totul e sa stim sa alegem virtual persoana care ne merita,pentru a nu ramane cu un gust amar la o eventuala intalnire live

Vizitator

Mesaj » Vin Feb 17, 2012 3:44 pm

Iubirea virtuală poate deveni periculoasă! atenţie...nu şti niciodată cine se află la capătul celălalt!

Vizitator

Mesaj » Sâm Feb 18, 2012 10:03 am

Nu stii cine este la celalalr capat cand nu vrei sa stii, altfel e destul de simplu de aflat. Iar atunci cand refuza sa-si decline identitatea, e deja un semnal de alarma, nu?

Înapoi la Despre dragoste

• Mesaje apropiate
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj