Acum este Lun Dec 22, 2014 10:57 pm

Mai exista iubirea adevarata

Discuta despre dragoste in general - subiectul e inepuizabil.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

roska ...

Mesaj » Sâm Oct 09, 2010 5:34 pm

Ma tot intreb daca in zilele noastre mai exista acea iubire pura si adevarata .. ?! Avind in vedre faptul ca mai tot timpul observ relatii dupa averi..putere...faima...etc..
  • New member

• iubire ...

Mesaj » Dum Oct 10, 2010 4:28 pm

Iubire adevarata va exista mereu... insa este greu de gasit persoane sincere si motivate in dragoste.

• Site Admin

• Vizitator

Mesaj » Lun Oct 11, 2010 8:41 pm

Da, sunt de acord cu iubire. Mai exista iubirea adevarata, doar ca trebuie sa o cauti foarte bine. Omenii sunt tot mai superficiali in ziua de azi, asa ca este intr-adevar ceva greu de gasit. Dar exista, promit!

Eu nu am umblat niciodata cu baieti de bani gata. M-a atras intotdeauna inteligenta si personalitatea, nicidecum ceasurile din aur si nici macar frumusetea fizica. Daca ma iubeste, simt si dau inapoi acelasi lucru, fara sa iau in considerare daca mi-a dat sau nu cadouri scumpe. Acelea sunt fleacuri. Pe mine ma intereseaza fericirea adevarata. Si stiti voi proverbul: "Banii nu aduc fericirea!"

Înapoi la Despre dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj