Acum este Sâm Aug 30, 2014 1:08 am

Modele de descrieri, prezentari personale de profil

Locul in care poti publica poeziile tale de dragoste, articolele de iubire si cere parerea altora despre ele.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

iubire ...

Mesaj » Mar Mai 04, 2010 12:32 pm

Va prezentam Modele de descrieri, prezentari personale de profil scrise de femei si de barbati:

Doresc o relatie serioasa cu o femeie care sa ma iubeasa si cu care vreau sa mi intemeiez o familie. locuiesc la tara in judetul timis impreuna cu parinti mei, am o stare financiara destul de buna lucez la o fabrica in apropiere unde castig destul de bine, am o varsta de 30 de ani si am ajuns la o concluzie ca nu mai pot astepta o viata intreaga femeia ideala asa ca as fi de acord cu orice femeie care si ar dori si ea o relatie la fel de serioasa nu ma intereseaza trecutul ei daca a mai fost sau nu casatorita nici daca ar avea copii nu m ar deranja. Sunt cam timid, dar ma asociez repede cu persoanele care fac ele primul pas, intelegator, cu multa rabdare, in general fff linistit, cu bun simt si respect

Caut o relatie cat se poate de serioasa poate fi si cu roman stabilit afara insa cu dorinta de-a se-ntoarce la pensie in tara. Viata etse frumoasa sa fie traita in doi2, am multa dragoste de daruit, insa vreau sa si primesc, sa fi-e reciproca !!! Te astept sa apari pe cerul senin al vietii mele,

Fata decenta, calma, sincera, CU SIMTUL UMORULUI SI DISTRACTIVA cauta barbat. Femme decente, calme, sincere, avec le sens de l humour et amousante, cherche un homme gentil.

Sunt un baiat frumos , dragut, de treaba, simpatic , romantic, fff bun la suflet, nu fumez , nu beau . si mie imi place : excursile in aer liber , sa fiu un bun manager , sa munces , calatorile cu trenul si am o personalitate ff bunasi romantica si mi-ar face placere sa cunosc persoane de pe net si care sunt interesate de mine

As putea sa spun multe despre mine In primul rand sunt o persoana sensibila cu un suflet foarte mare dar este mai usor sa ma intrebe cine vrea sa afle...O poza spune mai mult decat o scurta descriere fizica, iar restul calitatilor (fie ele bune sau rele) va las pe voi sa le descoperiti, fiindca eu sigur le vad doar pe cele bune...

Femeie, doresc o relatie de durata bazata pe incredere si respect reciproc rog seriozitate si sinceritate. Sunt draguta ,inteligenta,foarte echilibrata,imi place solitudinea,doresc sa duc o viata linistita alaturi de un barbat educat,intelept, atent si implicat.Mi-ar place sa putem discuta absolut orice ,fara sa desconsideram sau sa judecam pe cineva sau ceva. Sunt nascuta in zodia leului, sunt cam intoleranta la rautate, prostie, smecherie , minciuna gratuita. Nu vreau viata trepidanta , cu prieteni si fite de mare doamna. Pur si simplu doresc sa intalnesc un barbat a carui prezenta sa fie suficienta pentru o viata frumoasa.

Nu sunt vreun cocalar, sunt licentiat, am simtul umorului, sunt dragut (asta mi se spune), tandru si nu o duc rau nici material. Caut o fata draguta disponibila si pentru intalnire, nu doar pentru discutii pe net. Sunt destul de ocupat, asa incat nu am ca pasiune vorbitul sau corespondenta pe net atata timp cat nu s-ar finaliza cu o intalnire, cu o relatie cel putin de prietenie, dca nu chiar cu o cuplare propriu-zisa. Spun asta pentru ca am vazut ca exista destul de multe fete care nu vor sa se intalneasca(eventual au prieten), in schimb stau pe net "doar sa discute", or pt mine asta ar fi o pierdere de timp. Ca pasiuni am: filmele, lectura, calatoriile, internetul.

Sunt o persoana deschisa caruia ii plac calatoriile fie cu masina fie cu motocicleta . Imi place sa citesc in timpul liber astfel ma relaxez . Sunt putin timid dar nu cred ca acest lucru este o problema majora . Astept telefonul domnisoarelor interesate de a ma cunoaste si va rog frumos fara glume .

Fata draguta , serioasa, in cautarea unui barbat serios. M-am intors in Romania sa am grije de matusa mea. Acuma, imi trebe si mie o prietena, si niste prieteni =) Eu sunt foarte easy to get along with. Si sunt foarte cumsecade...

• Site Admin

• iubire ...

Mesaj » Mar Mai 04, 2010 12:36 pm

Draguta, inteligenta, cu multe vise. Imi place sa ascult muzica, mereu sunt cu mp3 playerul la mine. Ascult atat muzica veche gen ABBA, Roxette, Tina Turner, love songs in general clasice, cat si house, r&b (beyonce) in aceeasi masura. Imi place sa ma plimb prin parcuri, uneori si singura, sa ma bucur de natura, reflectez la anumite lucruri care s-au intamplat sau care as vrea sa se intample. Pentru mine e foarte importanta sinceritatea, prefer persoanele directe celor care vorbesc cu ocolisuri (asa imi aleg si prietenii). As vrea sa gasesc pe cineva cu care sa pot discuta depre orice, care sa aiba o personalitate puternica, si impreuna sa ne bucuram de toate lucrurile simple. All u have ever dreamt of:)...looking for u, my prince

Un barbat normal, cu toate cele ce a fost inzestrat de Dumnezeu.Actual lucrez in italia ca electrician,meserie pe care am profesat-o timp de 25 ani si in romania,am trei copii din care unul minor.Mai multe...le puteti descoperi!

Sunt o femeie inalta, 1.68m, am ochii caprui, par saten, 59 Kg., locuiesc in Ploiesti, lucrez tot in Ploiesti, sunt inginera, am absolvit Institutul Politehnic Bucuresti, sunt o persoana calculata dar si spontana, vesela, sociabila, activa, onesta, urasc minciuna, imi place muzica, imi place sa dansez, vad jumatatea plina a paharului, in sfarsit.......cred ca cel mult mai bine m-ai descrie tu daca, aratandu-ne interesati unul de altul, am ajunge sa ne cunoastem si sa ne facem o impresie unul despre celalalt.sensibila,onesta,serioasa...imi caut sufletul pereche..

SANT UN BARBAT FOARTE MUNCITOR, DE 7 ANI LUCREZ IN SPANIA* LOC DE MUNCA STABIL* DORESC SA CUNOSC O FEMEIE SERIOASA PENTRU A INTEMEIA O FAMILIE. NU AM FOST NICIO DATA CASATORIT, SANT O FIRE IN GENERAL TIMIDA. , URASC MINCIUNA , ADOR SINCERITATEA. CAUT O FATA MUNCITOARE SI SINCERA PENTRU A INTEMEIA O FAMILIE ,CHIAR DACA A MAI FOST CASATORITA SI ARE UN COPIL ...DAR SA FIE SINCERA ---URASC MINCIUNA....SANT O FIRE FOARTE VESELA IMI PLACE COMUNICAREA.

Sunt o persoana sociabila si deschisa imi place comunicarea si imi place sa imi fac prieteni.persoana ideala pentru mine trebuie sa fie sincera, deschisa, sociabila ,plina de viata si dornica de o relatie serioasa chiar si casatorie.imi place muzica rock filmele cu caracter istoric si de actiune .in timpul liber imi place sa ma plimb sa ma relaxez in aer liber . dupa parerea mea omul are nevoie de dragoste. Viata fara duiosie si fara iubire nu e decat un mecanism uscat, scartaitor si sfasietor.Adesea, oamenii uita ca una din componentele importante ale dragostei este vointa de a iubi.

Sunt o fire romantica,ambitios,manierat. Sunt o persoana de incredere, foarte calm,iubitor. sunt zic eu inteligent,dar fara sa ma laud. Altceva nu stiu ce sa mai zic,sper ca cei interesati sa ma poata cunoaste ei,fara sa le fac eu o descriere. Ca fizic sunt un tip inalt, brunet, atletic, simpatic. Sunt student la drept,anul II la Universitatea Dimitrie Cantemir din Bucuresti. Aici sper sa gasesc cat mai multi prieteni si de ce nu chiar si o persoana speciala cu si anume care sa imi impart viata, macar o parte din ea daca nu pe toata. :))

Sunt o femeie modesta. Am 2 copii- 12 si 4 ani- in intretinere. Sunt pasionata de munca mea, lucrez si sunt si studenta in an terminal. Am un domiciliu stabil, nu intentionez sa parasesc tara, viitorul copiilor este cel mai important, lucrez cu copii, din diferite medii, ii inteleg si le acord toata atentia mea. Ei sunt cei care nu stiu sa spun cat sufera si o fac in adancul lor, sa nu-si dezamageasca parintii!!! Tot ce imi doresc de la viata e liniste, comunicare si familie.

Eu sunt Cristi, un baiat la locul lui dar si cu nebuniile lui :), cu multe calitati destul de cautate incerc de multe ori sa-mi fac o imagine destul de OK inca sa nu fiu uitat asa de repede, personal nu ma consider vreun ingeras dar nici omu rau nu sunt!, sunt ceea ce sunt, fac ce vreau cand vreau, cu o rabdare mai mult decat suficienta ajung de cele mai multe ori acolo unde imi doresc.

Cei care ma cunoasc spun ca sunt o persona interesanta... sinceritatea ma caracterizeaza, urasc minciuna si ipocrizia si apreciez mereu persoanele deschise si cu simtul umorului... momentan lucrez intr'un domeniu de activitate foarte solicitant si in timpul liber pe care il am imi place sa il petrec relaxandu'ma, iesin cu prietenii la o plimbare sau ascultand muzica prefereta... cel mai mult imi plac drumetiile la munte sau excursiile prin tara pe care la fac orcand se iveste ocazia ...

Sunt o fire sociabila,fidela,cu mult respect,umor,etc. imi plac discutiile spumoase,mai ales daca au si umor. Plimbarile de seara,cu sau fara masina. si mersul pe jos din cand in cand,e sanatos. Plimbarile la munte weekendul cand si cand. IN general sunt o fire deschisa la orice subiect si ajut pe oricine dak si cat pot. Numi place sa fiu mintit,barfit,si judecat gresit atat timp cat nici mie numi sta in fire asa ceva sau nu am fac k sa si merit. In rest ce sa va mai zic,care vrea sa ma cunoasca mai bine,astept oricand si veti afla mai multe.

• Site Admin

• iubire ...

Mesaj » Mar Mai 04, 2010 12:42 pm

Ghinonist in dragoste, sunt o fire deschisa foarte sociabila directa spun intodeauna ce gandesc,urasc minciuna si egoizmul sunt vesel fac intodeauna ce simt...si cred ca in viata nimic nu e inposibil.

O persoana corecta...doresc ceva sincer,stabil pt viitor...sunt div....am o fata de 14 ani care locuieste cu mine...sunt putin timid pana ma obisnuiesc cu pers respectiva...imi doresc o familie linistita,iubita si sa ne oferim tot ce e frumos,sa simtim ca traim....sa ne oferim multa dragoste.

Sunt student la Universitatea de arte din Bucuresti, crescut la munte mai exact Brasov, pt mine cel mai frumos oras din tara....despre mine ce sa spun dekt, k iubesc desenul, si simt k pt asta m-am nascut, si prin asta vreau sa schimb lumea, noi concepte, idei, creatii...lucruri dupa care sa fiu retinut nu doar un alt om ce s-a nascut si a murit trecand k un gand prin viata... ce astept acum va intrebati....? sincer nici eu nu stiu...poate un pic de iubire....??? nu, de fapt tot takmul k sa zic asa, iubirea aceea patimasa ce iti da aripi si te inspira sa faci lucruri marete....sa iubesti-cel mai maret sentiment posibil. pasiuni...cred k cea mai mare pasiune ar fi sahul si apoi tenisul pt k desenul aici nu se pune...p mine e k si cum ai bea apa...indispensabil....dar cam atat pana acum cine vrea mai multe detalii il astept cu drag. pana atunci numai bine.

Sunt o femeie sensibila, draguta, foarte romantica, sufletista, iubareata, pupacioasa serioasa,matura in gandire,pozitiva, harnicuta, unicata intr-un cuvant.

Cuvintele mele par goale si fara sens, scrierile mele sunt de neinteles, descoperama si vei afla despre viata mea.....Sa placi pe cineva se intampla mereu,sa te indragostesti e foarte usor dar sa iubesti, sa iubesti cu adevarat nu se intampla decat o data in viata! poate ceea ce doare este ca orice sentiment este la fel ca si noi,muritor,chiar si dragostea adevarata. Ceea ce ne da o speranta e ca si durerea moare in cele din urma.....

Am accesat acest site pentru a gasi persoana potrivita cu care pot sa imi petrec viata de acum incolo. sper sa reusesc sa gasesc acea persoana. sunt o fire sociabila, ambitioasa, de incredere,

Sunt un tip care incearca sa-si refaca viata . sint un tip cu simtul umorului iubesc viata imi place tot ce e frumos si bine intentionat ador natura si plimbarile muzica si marea , , , imi doresc un nou inceput alaturi de o persoana care isi doreste acelasi lucru . . . as putea sa spun mai multe despre mine dar prefer sa ma descopere acea persoana iubitoare care doreste sa-mi stea alaturi la bine si la greu . . .

Despre mine? Hmm... Imi place aventura si calatoriile in natura. Imi plac lucrurile spontane si cu un strop de nebuie in ele. Imi place sinceritatea si punctualitatea. Culoarea preferata e verdele pentru ca simbolizeaza VIATA. Imi plac provocarile.

Nu stiu ce sa spun despre mine. Arat ca in poza din profil, care este recent facuta. Trebuie sa spun povest despre mine in patru linii de text. O sa incerc sa spun ce lipseste din profil. Greutatea este de 70 Kg, parul saten. Imi plac plimbarile prin parcuri, drumetiile, sa acult muzica. Caut o fata care sa vrea sa fim prieteni pentru inceput si mai tarziu vom vedea ce va mai fi. Cu asta am terminat descrierea ceruta.

Sunt divor?ata din 1998, sunt singura si as dori sa cunosc un domn serios, de varsta apropiata cu a mea cu care sa incep o rela?ie bazata pe respect, incredere si, bineân?etes, iubire. Cum de la o anumita vârsta nu mai e posibil sa cuno?ti pe cineva prin petreceri si discoteci. . . . . cred ca cea mai buna solu?ie ramâne o agen?ie matrimoniala. ?tiu ca sunt ?i barba?i singuri care cauta acela?i lucru ca mine si. . . . sper ca prin agen?ia dvs. sa gasesc acest suflet pereche. Eu sunt profesoara de limba romana, am 1 copil dar care locuie?te la sora mea, locuiesc cu parin?ii ?i caut un partenet tot cu educatie.

Cum mie imi plac filmele am retinut o fraza spusa in unul dintre ele: "important este sa trecem curati prin viata in orice imprejurare". Sunt un tip simpatic, educat, principial, cu simtul umorului si in care poti avea incredere. Caut o relatie de lunga durata.

O fata Sunt sociabila de incendiu, Eleganta cu un suflet tanar in cautarea jumatatii. Sunt o femeie placuta, cu calitati si defecte, un om obisnuit. Sincer, mi-e greu sa vorbesc despre mine. Viata e un carusel ce te duce prim lumini si umbre. Nici pe mine nu m-a iertat. Dar timpul se scurge si singuratarea nu mai permite sufletului sa iasa din umbra. Ce pot sa mai spun, profesional imi place ce fac, am noroc de 2 copii minunati, imi place natura, animalele. Ce vreau de la tine? Este sau nu este! Se aprinde sau nu beculetul. Oricum, imi plac oamenii seriosi si responsabili, care stiu sa si primeasca, sa si ofere. Complicat, dar simplu!

Ma caracterizeaza optimismul , dragostea de viata.... ma infioara tot ce este frumos , urasc singuratatea, de asta m-am inscris pe acest site de [url=http://www.matrimo.ro]Matrimoniale[/url]. Nematerialista,sincera, sufletista, singura, roscata par scurt, ochii caprui, locuiesc in Bucuresti.

• Site Admin

• Înapoi la Poezii, mesaje, declaratii de dragoste

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj