Acum este Lun Sep 15, 2014 2:59 am

Sfaturi, idei cum sa atragi un baiat, o fata pe internet

Pentru orice fel de subiecte care nu se incadreaza in rubricile de mai sus.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

iubire ...

Mesaj » Sâm Iun 05, 2010 6:35 pm

Din experienta mea ca fata care si-a gasit barbatul potrivit pe internet, ca directoare a unei agentii matrimoniale, doresc sa va dau cateva sfaturi sau idei, pe scurt, ca sa nu va plictisesc. Luati in serios urmatoarele sfaturi si ganditi-va ca va vreau binele :

1. Profil cu poze sau fara poze ?

* Foarte important, atunci cand ai creat un profil pe un site matrimonial sau un site de socializare - dating, trebuie sa adaugi macar o poza. Profilele fetelor sau ale baietilor care contin poze sunt mult mai atractive, sunt mult mai cautate si in definitiv mult mai contactate de catre ceilalti membri inscrisi.

* Nu cauta scuze ieftine ca sa nu adaugi poze in profil, de genul : pai ca nu am poza, pai ca nu sunt fotogenic, pai ca o sa pun o poza mai tarziu, pai sa vezi ca poate ma vede vecina pe internet si rade de mine ... Nu exista scuze. Tu vrei sa scapi de singuratate sau vrei sa faci noi prieteni ? Bine. Nu trebuie sa iti pese de parerea altora cu atat mai mult cu cat te inscrii pe un site serios, care nu contine poze indecente. Sute de milioane de oameni, din toate paturile sociale, au profile online pe net. Nu este absolut nimic rusinos in asta.

2. Dialogheaza cu cel care iti citeste profilul

* Un profil este ca si o carte de vizita. El te reprezinta celorlalti. In profil scrie neaparat cate ceva despre tine, cu cuvintele tale. “Dialogheaza” cu cel care viziteaza profilul. Daca scrii aberatii de genul : “nu prea stiu ce sa scriu dspre mine”, "descopera-ma singura", "intreaba si iti voi raspunde", garantat nu te va contacta nimeni. Iti pierzi vremea pe Internet si traiesti speranta ca te va cauta cineva, insa in zadar.

* Fetele, ca si baietii, cauta pe cineva interesant. Cauta persoane care stiu sa lege cateva fraze, care stiu sa poarte o discutie ; cauta pe cineva care sa le starneasca interesul, sa fie amuzant, sociabil, serios, cu proiecte de prezent si de viitor. Ori daca tu ai un profil sarac, completat cu puncte sau onomatopee, fara vreo descriere atractiva, nu starnesti curiozitatea nimanui. Din contra, poate starnesti dispretul. Si tu la randul tau, citind alte profile incomplete, neinteresante, cu siguranta ca nu vei contacta acele persoane. Ce rost ar avea ?

3. Cat mai multe date despre tine

* Adauga in profil cat mai multe date despre tine: ce greutate si inaltime ai, ce iti place, ce nu iti place. Femeiele, ca si barbatii, cauta persoane care au anumite lucuri in comun si cu care ar putea sa se potriveasca. Pentru a modifica profilul tau, apasa aici http://www.iubire.com/account/profile/ Daca nu ai inca profil pe acest site, apasa sus pe Inscriere.

4. Trimite mesaje si raspunde la mesajele primite

* Deseori sa intampla sa primesti mesaje de la persone care nu sunt gelul tau. Fa un efort si raspunde la toate mesajele pe care le primesti, cel putin din politete. Fiind nou pe site, trimite mesaje, nu astepta sa te remarce altii, deoarece risti sa astepti destul de mult. De ce trebuie ca altii sa faca primul pas ca sa te contacteze, in timp ce tu i-ai putea contacta ?
Da dovada de curaj si motivatie. Nimeni nu te poate ajuta mai mult decat te poti ajuta tu insuti.

5. Conduita pe site

* Nu publica numarul te telefon sau adresa de mail, messenger, etc in profilul afisat public pe internet. Risti sa fii contactat de catre persoane dezagreabile. In plus, risti sa primesti spam. Exista roboti care viziteaza siteurile internet pentru a colecta adrese de mail, numere de telefoane, care servesc ulterior la trimiterea de mesaje publicitare nedorite.

* Nu incerca sa impui reguli celui cu care porti o discutie. Nu cere numarul de telefon sau id-ul de messenger unei persoane pe care abia ai cunoscut-o. Nu pune intrebari nepolitiocoase. Nu da dovata de om disperat de a intalni acel baiat sau acea fata. Toate la timpul lor.

Cu prietenie, Raluca

• Site Admin

• Înapoi la Discutii pe alte teme

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj