Acum este Joi Iul 24, 2014 3:42 pm

Urari pentru casatorie - urari nunta

Aici puteti intreba, cere sau da sfaturi altor femei sau barbati, referitoare la copii, la viata de familie, la casatorie.
Reguli forum
Inainte de a incepe o discutie, faceti o cautare (sus), sa vedeti daca subiectul nu a fost deja abordat. Daca da, atunci raspundeti la acel subiect deja inceput. Astfel evitam prezenta subiectelor cu acelasi titlu sau cu acelasi continut. Scrieti ordonat, corect, cu amanunte, fara cuvinte vulgare, nu jicniti, nu copiati, nu faceti publicitate. Lasati 1 rand liber dupa 6-7 randuri de text.

Mesaj » Dum Iun 14, 2009 8:42 am

Va multumim pentru urarile care ni le ati trimis cu ocazia casatoriei noastre din 25 iulie 2009. Iata cateva:

ortanssa: Buna Raluca! imi pare rau ca nu pot onora invitatia (pe care am primit-o pe matrimo.ro) de a veni la nunta voastra, deoarece plec intr-o vacanta in Austria. Va doresc casa de piatra si multa fericire!
raluca: Multumim frumos pentru urari. Vacanta placuta in Austria. Raluca
ortansa: tot binele din lume!

--------------------------------

Din suflet si inima curata, ma bucur pt. fericirea voastra.
Ceea ce vreau sa va spun si sa va urez, este sa nu va uitati niciodata inapoi, sa va adunati fortele, bucuriile
si sentimentele pure ale dragostei, sa le asezati cu blandete <stimate Domn Ginerica>, in buchetul cu
flori nemuritoare al <Domnisoarei Mirese>, ca fericirea si dragostea sa nu va lipseasca nici cand, pt. a va
da curajul si puterea mersului "drept si inainte", prin toate valurile vietii tumultoase.
Nici o furtuna distrugatoare sa nu aiba puterea resfirarii "buchetului nemuritor", iar foamea cand va fi mai
apriga, saturatia stomacului sa se implineasca din "dragostea pura ce va unit".

Va multumesc din suflet pt. invitatia ce mi-ati facut-o, dar spre regretul meu, nu pot participa la asa un
"eveniment unic si fericit". Pe data de 05.07.2009 la ora 10,00, voi decola de pe aeroportul "Henry Coanda" din Bucuresti catre Malta. Nu depinde de mine, am o invitatie si sincer, nu ma indur sa refuz asa ceva.
Am trecut si eu prin multe valuri al "momentelor nefericite-i vieti" si am acceptat aceasta vacanta de 30 de zile.
Viata, este trista, grea, dar merita traita.

Va mltumesc inca odata din toata fiinta mea pt. aceasta "invitatie", dorindu-va numai clipe frumoase si fericite,
inconjurate de noile vlastare", ce vor veni si va vor face cu adevarat "o familie implinita".
Nimic nu-i mai frumos in viata, ca urma dragostei sa infloreasca prin "fiinte vii, gingase si nevinovate",
perpetuand "VIATA PE MAI DEPARTE". Va imbratisez cu multa afectiune, ona_l

-------------------------------

Am deosebita placere sa va multumesc pentru onoarea de a fi invitata la deosebita zi ce se apropie ,in care dumneavoastra va uniti destinele,insa cu regret doresc sa va anunt ca nu pot paticipa la ceremonie ,datorita unor probleme de familie fiind in doliu,insa va doresc o casnicie fericita ,iar bunul Dumnezeu sa va calauzeasca pasii doar pe cararile luminate cu multa intelepciune,bunatate,respect,si nu in ultimul rind multa dragoste,iar in viitorul apropiat sa va daruiasca copii,care sa va umple inimile cu dragoste si bucurie.Cu stima si respect din partea mea va doresc casnicie fericita. Emilia Veres.

-------------------------------
Agentie Matrimoniala - Relatii serioase intre femei si barbati, casatorie in Romania sau in strainatate.
Iubire ? = ? Forum Dragoste

• Site Admin

• Mesaj » Dum Iun 14, 2009 4:42 pm

Sunteti frumosi si va sta bine impreuna.Multumesc pentru invitatie mi-ar fi placut sa fiu alaturi de voi, dar din pacate nu este posibil in acea perioada. Va urez sa fiti fericiti impreuna,sa va iubiti pina la"sfirsit",sa aveti copii frumosi ,inteligenti si sanatosi,iar voi sa aveti numai bucurii si impliniri.CASA DE PIATRA!! Cu simpatie,Silvia Cazacutu.

buna! La Multi Ani! si casa de piatra!!! te felicit,din poza se vede cit de fericita esti.bravo esti ff indrazneatza...
    eu inca nu mi-am gasit jumatatea,de ce trece mai mult timp,sperantele mele se spulbera... dupa 30 de ani e ff greu sa gasesti pe cineva,cercul de prieteni se ingusteaza tot mai mult...
    esti o dulce ! Bafta la nunta,sper sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta.

Am citit invitatia voastra de nunta. Va doresc casa de piatra si sanatate. Sa traiti in armonie si dragoste si sa fiti cu adevarat umar la umar si la bine si la rau. Dumnezeu sa va binecuvinteze

Va pot spune cu mana pe inima, ca din punct de vedere spiritual voi fi alaturi de voi si ma voi ruga bunului Dumnezeu sa dezvolte in voi tot mai mult iubirea pe care a pus-o in voi...va doresc tot binele, il meritati din plin, Dumnezeu sa va binecuvanteze. Amin!
    Agentie Matrimoniala - Relatii serioase intre femei si barbati, casatorie in Romania sau in strainatate.

• Site Admin

• Mesaj » Joi Iun 18, 2009 11:10 am

iti multumesc mult pentru invitatie si va doresc casa de piatra,sanatate si multa fericire sa aveti parte numai de tot ce va doriti,sa aveti o casatorie vesnica si copii frumosi la fel ca voi
  • Member

• felixx ...

Mesaj » Dum Iun 21, 2009 10:56 pm

hearts.gif
  • Member

• Mesaj » Lun Iun 22, 2009 9:20 am

" In primul rand tin sa te felicit,sunteti minunati impreuna si sunt sigura ca sunteti suflete pereche...nu stiu cum am ajuns pe acest site ( cred ca sunt fara speranta ) dar sunt prea sceptica sa cred ca daca nu am gasit in viata reala un barbat care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt ,voi reusi sa gasesc aici...insa cum speranta moare ultima ioar exemple ca al vostru sunt un impuls si o speranta totodata,niciodata nu se stie... si eu sunt din Bacau si cred ca va fi o nunta ft frumoasa,de care va veti bucura la maxim... imi cer scuze pt indrazneala de a-ti trimite acest mesaj insa pari extrem de prietenoasa si buna si m-am gandit ca nu te vei supara sa afli ca multe persoane pe care nici nu le cunosti,se bucura pt fericirea voastra... Te pup si daca sunt in Bacau,mi-ar placea sa vin la cununia civila macar, sa va felicit personal. O viata frumoasa si plina de lucruri frumoase !
    PS: Esti ft frumoasa si finuta " (mesaj trimis de : elena26 )

• Site Admin

• Înapoi la Casatorie, Familie, Copii

• Mesaje apropiate
      Răspunsuri
      Vizualizări
      Ultimul mesaj